Real Madrid CF v Villarreal CFViljareal zaustavio Real Madrid na Santjago Bernabeu

Fudbaleri Real Madrida i Viljareala igrali su večeras nerešeno 1:1, pa lider španske Primere sada ima samo dva boda prednosti nad drugoplasiranom Barselonom.
Na Santjago Bernabeu odigrana je zanimljiva i dinamična utakmica, a tim Viljareala zaslužuje priznanje za ono što je prikazao protiv velikog favorita, posebno u drugom poluvremenu.
Domaćin je poveo golom Ronalda iz penala i činilo se da mu planirana pobeda neće izmaći, međutim, Viljareal je zaigrao hrabro i otvoreno, zasluženo je izjednačio posle desetak minuta i malo je nedostajalo da napravi potpun preokret.
Real je u završnici žestoko pritisnuo rivala, ali su odlični gosti odoleli i potpuno zasluzeno nose bod iz Madrida.
Ranije danas Valensija je zabeležila važnu pobedu kod kuće protiv Sosijedada (2:0), Atletik Bilbao slavio je u gostima protiv Eibara (1:0), dok su Sevilja i Atletiko Madrid odigrali bez golova (0:0).
Rezultati:
Sevilja – Atletiko Madrid 0:0
Eibar – Atletik Bilbao 0:1 (Gurpegi 36)
Valensija – Sosijedad 2:0 (Pjati 53, 56)
Real Madrid – Viljareal 1:1 (Ronaldo 52. penal, Moreno 64)
Odigrano juče: Malaga – Hetafe 3:2, Almerija – Deportivo 0:0, Rajo Valjekano – Levante 4:2, Granada – Barselona 1:3.
Odigrano u petak: Espanjol – Kordoba 1:0.
U preostaloj utakmici 25. kola sutra se sastaju Selta i Elče.
Tabela: Real Madrid 61 bod, Barselona 59, Atletiko Madrid 54, Valensija 53, Sevilja 46, Viljareal 45, Malaga 41, itd.