obala slonovaceObala Slonovače u finalu KAN

Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se danas u finale Kupa afričkih nacija u Ekvatorijalnoj Gvineji, pošto su u polufinalu u gradu Bata pobedili Demokratsku Republiku Kongo sa 3:1.
Protivnik Obale Slonovače u finalu biće pobednik sutrašnjeg meča Ekvatorijalna Gvineja-Gana.
Obala Slonovače je do sada samo jednom osvajala Kup afričkih nacija, kada je u finalu pobedila Ganu.
Jaja Ture je danas doveo „slonove“ u vođstvo spektakularnim golom sa oko 20 metara. Delovalo je da je Vilfrid Boni izgubio kontrolu lopte, ali na nju je naleteo vezni igrač Mančester sitija i onda je majstorski smestio u mrežu.
Slavlje nije dugo trajalo pošto je Erik Beli rukom igrao u šesnaestercu, tako da je dosuđen penal, koji je mirno i precizno izveo Dijumersi Mbokani za 1:1.
Obala Slonovače je stvarala šanse do poluvremena, ali je novo vođstvo stekla u 40. minutu, kada je Boni proigrao Žervinja, a ovaj je loptu prosledio iza golmana Roberta Kidijabe za 2:1.
Konačni rezultat postignut je u 69. minutu, kada je Jaja Ture izveo korner, a Serž Aurije glavom skrenuo loptu. Kidijaba je odbio tajpokušaj, ali je Vilfrid Kanon bio na mestu i kolenom smestio loptu u mrežu za 3:1.