Albania   Armenia
KVALIFIJACIJE ZA EP 2016
Albanija slavila preokretom, Nemačka rutinski u Tbilisiju

Fudbalska reprezentacija Albanije savladala je večeras na domaćem terenu selekciju Jermenije sa 2:1, dok je Nemačka u Tbilisiju rutinski slavila protiv Gruzije (2:0), u kvalifikacionim utakmicama za prvenstvo Evrope.
Albanci su do dragocenog uspeha došli posle preokreta i napravili veliki korak ka plasmanu na kontinentalni šampionat sledeće godine u Francuskoj pošto su sada drugoplasirani u I grupi sa sedam bodova, koliko ima i vodeća Danska.
Jermeni su šokirali navijače u Elbasanu golom Movsesjana već u 4. minutu i bili na dobrom putu da prirede iznenađenje, ali su ispustli tri boda nakon što je defanzivac Hambardzumjan zaradio drugi žuti karton u 70. minutu i morao je van terena.
Albanci su iskoristili brojčanu prednost i uz gromoglasnu podršku publike napravili preokret za samo četiri minuta golovima Mavraja i Gašija.
Svetski prvak Nemačka nije oduševio igrom u Tbilisiju, ali je rutinski ipak došao do očekivanih bodova golovima još u prvom poluvremenu, kada su strelci bili Gece i Miler.
Škotska je napunila mrežu Gibraltara u Glazgovu (6:1), gde su gosti postigli istorijski, prvi gol na takmičarskom meču, Severna Irska je nastavila sa odličnim partijama savladavši u Belfastu Finsku (2:1), dok je Rumunija kod kuće u Ploeštiju teškom mukom slavila protiv požrtvovane selekcije Farskih Ostrva (1:0).
Rezultati:
D grupa:
Gruzija – Nemačka 0:2 (Rojs 39, Miler 44)
Škotska – Gibraltar 6:1 (Maloni 18. penal, 34, Flečer 29, 77, 90, Nejsmit 39 – Kaskijaro 20)
Od 20.45 sati igraju Republika Irska – Poljska.
Tabela: Poljska, Škotska i Nemačka po 10 bodova, Republika Irska 7, Gruzija 3, Gibraltar 0.