Robert Lewandowski 1

Bajern i Barselona u polufinalu, podvig Bavaraca u Minhenu

Fudbaleri minhenskog Bajerna i Barselone plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su večeras kao domaćini, u revanš utakmicama četvrtfinala, pobedili Porto, odnosno Pari Sen Žermen.
Bajern je nadoknadio prednost Porta od 3:1 iz prvog meča i sa 6:1 (5:0) deklasirao portugalski tim.
Uprkos brojnim problemima sa povredama, Bavarci su furiozno ušli u meč i posle prvog poluvremena najavili podvig na Alijanc arena.
Golove za tim Pepa Gvardiole u tim trenucima postigli su Tijago Alkantara u 14, Žerom Boateng u 23, Tomas Miler u 36. i Robet Levandovski, koji je mrežu Porta pogodio u 27. i 40. minutu.
Blickrig domaćina u prvih 45 minuta demoralisao je fudbalere Porta, koji su u nastavku meča uspeli da postignu počasni pogodak preko Džeksona Martineza, dok je konačan rezultat postavio Ćabi Alonso u 88. minutu.
Manje uzbuđivo bilo je na Nou Kampu gde je Barselona sa 2:0 savladala PSŽ i ukupnim rezultatom 5:1 prošla u narednu fazu takmičenja.
Oba gola za Katalonce postigao je Nejmar, posle sjajnih asistencija Inijeste i Danija Alveša.
U preostalim revanš utakmicima četvrtfinala sutra od 20.45 sati igraju Real – Atletiko Madrid (prvi meč 0:0) i Monako – Juventus (0:1).
Žreb polufinalnih parova Lige šampiona biće održan u petak u sedištu UEFA u Nionu.
Rezultati i strelci:
Barselona – Pari Sen Žermen 2:0 (Nejmar 14, 34), prvi meč 3:1
Bajern – Porto 6:1 (Alkantara 14, Boateng 23, Levandovski 27, 40, Miler 36, Alonso 88 – Martinez 73), prvi meč 1:3.