Fudbaleri Evertona i Mančester junajteda odigrali su danas 1:1 u 14. kolu Premijer lige, pošto je domaćin izjednačio u samom finišu meča.

Mančester junajted je poveo u 42. minutu čudnim golom Zlatana Ibrahimovića, koji je iz daljine šutirao, lobovao istrčalog golmana, a lopta je pala u gol i odbijala se o prečku i zemlju, ali nije zatresla mrežu, iako je prešla gol liniju.

Junajted je u drugom poluvremenu pogodio stativu i imao još nekoliko dobrih šansi, ali je jedini gol postigao Everton i to iz penala. Maruan Felaini je nepotrebno napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a Lejton Bejns je bio siguran iz jedanaesterca u 89. minutu.

Ovo je Junajtedu treća uzastopna utakmica u kojoj je igrao 1:1 i sada je šesti na tabeli, sa šest bodova manje od Totenhema. Evertonu je ovo bila četvrta utakmica bez pobede i sada je osmi sa 20 bodova.

Povezana vest:  Fudbalski savez Srbije podržao akciju Fondacije “Magnet za ljubav”