Frederic KanouteKanute za pobedu Sevilje, Martines doneo bod Atletiku

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras na gostovanju kod Real Sosijedada sa 3:2 u 18. kolu Primere, dok je Atletik Bilbao golom u sudijskoj nadoknadi uspeo da osvoji bod u duelu sa Malagom 1:1.

Sevilja je do pobede nad Real Sosijedadom stigla iako je dva puta imala gol zaostatka.

Povezana vest:  Advokat novi selektor Srbije

Najzaslužniji za preokret bio je Frederik Kanute, a mrežu domaćih pogodio je i Luis Fabrijano, pa je Sevilja pobedila i na drugom meču uzastopce i izjednačila se sa Hetafeom i Atletikom na sedmom mestu na tabeli.

Strelci za Real Sosijedad bili su Dijego Rivas i Hoseba Ljorente.

Atletik je do boda na gostovanju kod Malage stigao zahvaljujući pogotku Havija Martinesa u trećem minutu sudijske nadoknade.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Cezar kritikovao lopte kojima će se igrati na SP

Martines je tako anulirao prednost Malage, koja je vodila od 81. minuta kada je doskorašnji odbrambeni fudbaler Bajerna iz Minhena Martin Demikelis postigao gol na debiju u tom španskom timu.

Lideri Primere, fudbaleri Barselone, večeras gostuju kod Deportiva, dok će drugoplasirani Real sutra sutra biti domaćin Viljarealu u derbiju kola.