pozoriste_maskePočinju predstave u beogradskim pozorištima

 

Praznična pauza u pozorištima polako se završava, pa će pored nacionalnog teatra i pozorišta „Slavija“, koji već rade, predstave od sutra redovno prikazivati i Atelje 212 i Beogradsko dramsko pozorište.

Atelje 212 otvara vrata za publiku sutra, kada se na velikoj sceni igra „Pazarni dan“ klasika srpske drame Aleksandra Popovića, u režiji Egona Savina, a na maloj sceni komad mlade autorke Milice Piletić „Dokle“, na temu 5. oktobra.

Povezana vest:  Alisa u zemlji čuda u mts Dvorani 30 marta 2025.

Beogradsko dramsko pozorište počinje rad na maloj sceni sutra uveče sa predstavom „Igra parova“, dok će na velikoj sceni prvu predstavu imati 15. januara – „Plinsku svetlost“.

Pozorište na Terazijama otvoriće vrata 11. januara, a na repertoaru je muzička predstava „Dva mirisa ruže“.

U Jugoslovenskom dramskom pozorištu 12. januara na velikoj sceni biće izvedene „Metamorfoze“, 14. januara u teatru „Bojan Stupica“ drama „Švabica“, a 15. januara na sceni Studio predstava „Histerija“.

Povezana vest:  Jurij Revič i Simfonijski orkestar RTS-a na zatvaranju 49. BEMUS-a

Zvezdara teatar praznuje do 14. januara, kada je na repertoaru crna komedija „Generalna proba samoubistva“, po tekstu i u režiji Dušana Kovačevića.

I u Bitef teatru pauza se završava 14. januara, gostovanjem muzičkog pozorišta „Variete“ iz Ljubljane, sa programom „Volite li Baha?“.