Rusvelta Koliera beogradska publika poznaje i voli sa koncerta Bokante-a, gde je svirao svoju lap steel gitaru, uz Majkl Liga i druge članove Snarki Papija. Ovog leta on dolazi na Musicology Sessions sa svojim solo projektom i to 25. jula u letnji Bitefartcafe na Kalemegdanu.

Možda ste ga slušali na nekom od Live nastupa Allman Brothers, Tedeschi-Trucks, Los Lobos, the Del McCoury Band ili Snarky Puppy. Rusevelt je poznat kao „The Dr.“ jer je svoju veštinu doveo do perfekcije. Ovoga puta stiže u Beograd sa svojim autorskim projektom na kome svira pedal steel gitaru i albumom Exit 16 koji je producirao i svirao bas niko drugi nego Majkl Lig (Michael League), osnivač Snarki Papija (Snarky Puppy).

Povezana vest:  IRENA BLAGOJEVIĆ OTVARA JAZZ VIKEND U SAVA CENTRU

Nakon američke turneje sa sada već redovnim dobitnicima nagrada Gremi, fjužn atrakcijom Snarki Papi, Rusvelt je više nego spreman da svoju muziku predstavi ljubiteljima dobrog zvuka i uživo i verujemo da ga fanovi iz Srbije i ljubitelji muzike očekuju sa oduševljenjem.

Za svoj album kaže: ‘Exit 16 je priča o tome ko sam, odakle dolazim i kuda idem.”

Povezana vest:  Izložba posvećena Vitni Hjuston u Gremi muzeju

Njegova veština sviranja, tehnika i inventivna upotreba pedale, omogućili su mu da instrument koji je često u pozadini (pedal steel gitara), učini vodećim instrumentom, prezentnim poput Hendriksovog stratokastera. Po njegovim rečima, ono što je najbitnije za postizanje dobrog tona jeste rad i tehnika, a najmanje sam instrument i efekti.

Njegova muzika je mešavina bluza, gospela i roka, a on je opisuje kao “dirty funk swampy grime“.

“Kod mene sve mora biti oko uzbuđenja. Stvar je u tome da ljude dovedete do vrhunca i da ih tu držite što je duže moguće. Pokušavam da prikažem ovaj osećaj koji smo ovekovečili na ploči i kada sviram uživo. Moja mislija je da lečim ovaj svet svojom muzikom i to ću raditi dokle god sam živ,” kaže ovaj muzički “doktor”.

Povezana vest:  Novi spot starih pankera: NBG - BEŽI!

Ono što je sasvim sigurno je da će svi oni koji budu prisustvovali beogradskom koncertu svakako biti oplemenjeni ovom lekovitom muzikom.

Ulaznice za koncert možete pronaći online na www.tickets.rs, kao i na biletarnici Doma Omladine i u šoping centru Ušće.