dragana tomasevic 2013

Nava i Tomašević bez finala

Evropsko prvenstvo u Cirihu još uvek nije završeno. Četvrtog takmičarskog dana u prepodnevnom programu imali smo kvalifikacije na 1500 metara i u bacanju diska, nažalost bez finala.
Goran Nava je svoju trku na 1500 metara završio na 18-tom mestu u ukupnom plasmanu rezultatom 3:41,43.
-Probao sam da zaboravim startnu listu i da se borim do samog kraja, i nadao sam se da ću uspeti da budem među prvih osam. Bili su bolji od mene,a ja sam dao sve od sebe. Uživao sam u trci i želim da se zahvalim svima koji su navijali za mene. Nadam se da će nova generacija naših atletičara nastaviti da takmiči na 1500 metara još bolje od mene – rekao je Nava.
Srpska atletičarka Dragana Tomašević svoje takmičenje završila je na 16-tom mestu daljinom od 52.21 metar.
-Jako sam razočarana. Ne znam šta se desilo, bila sam spremna za mnogo više – bila je kratka Dragana.
U poslepodnevnom programu očekuju nas dva finala na 1500 metara – Amela Terzić u 19.25h i na 400m prepone- Emir Bekrić u 20.52h.