atletska_stazaOdržana 13. Svetosavska trka u Valjevu

Ulična atletska Svetosavska trka, u kojoj je učestvovalo oko 300 takmičara iz gotovo svih krajeva Srbije, održana je danas 13. put u Valjevu. Atletičari iz Novog Pazara, koji su do sada imali najviše uspeha u ženskoj konkurenciji, prvi put su izostali sa trke. Valjevka Ana Subotić, koja se takmiči za Javor iz Ivanjice, peti put je pobedila u konkurenciji seniorki. Druga je bila Milena Stojčev iz Novog Beograda, a treća Marta Jovanović iz Leposavića.

Kod seniora, titulu pobednika odbranio je Velimir Bojović iz Leposavića. Drugo mesto osvojio je Darko Živanović iz kragujevačkog Radničkog, a treće Anđelko Rističević iz beogradskog Partizana. Pobednik u juniorskoj konkurenciji bio je Filip Lišanin sa Uba, dok je kod juniorki najbrža bila Nađa Cerovac iz Šapca.

U trkama osnovaca, koje su prethodile glavnim trkama, najviše medalja osvojili su mladi atletičari iz Pančeva, Šapca i Užica. Pokrovitelj Svetosavske trke bio je grad Valjevo, koji je iz budžeta izdvojio 300.000 dinara.

Povezana vest:  Ivana Španović osvojila zlato na dvoranskom SP u Birmingemu