Uzbudljiv dan za atletiku održan je 24. januara 2024. u Atletskoj dvorani na Banjici, gde su se atletske reprezentacije Srbije, Hrvatske i Slovenije nadmetale u tromeču. Na takmičenju je učestvovalo preko 150 takmičara.

S ponosom možemo istaći da je Srbija dominirala, osvojivši ukupno 192 boda, dok je drugo mesto zauzela reprezentacija Slovenije (165,5 bodova), a treća je bila reprezentacija Hrvatske (150,5 bodova).

U samom srcu ove impresivne pobede stoji neverovatna Angelina Topić. Ona je ne samo ponovila svoj uspeh već ga i nadmašila obarajući još jedan nacionalni rekord. U disciplini skoka udalj, Angelina je oduševila sve prisutne skokom od izvanrednih 6.57 metara u trećoj seriji i time postavila novi rekord za starije juniorke. Prethodni rekord bio je u vlasništvu Ivane Španović od 2007. godine – 6.53 m.

Rezultati naše reprezentacije:

Angelina Topić TJB skok udalj                            1. Mesto – 6.57 m

Ivana Ilić PBG 60 m                                               1. Mesto – 7.38

Asmir Kolašinac OAK kugla                                1. Mesto – 19.94 m

Povezana vest:  Rekordan broj učesnika na 26. Beogradskom maratonu

Bogdan Vidojković CZB 60 m prepone          1. mesto – 7.98

Emir Rovčanin POP skok uvis                              1. Mesto – 2.08 m

Anj Lukić OAK 60 m prepone                             1. Mesto –  8.18

Milica Tomašević CZB 3000 m                            1. Mesto – 9:47,01

Aldin Ćatović NOP 3000 m                                 1. Mesto – 8:25,86

 

Djuro Borbelj APA 1500 m                                    1. Mesto – 3:57.14

Aleksandrija Mitrović NBG troskok                    1. Mesto – 13.31 m

Nikola Raičević PBG 3000 m                              2. Mesto – 8:27,38

Teodora Simović NOP 3000 m                           2. Mesto – 9:47,04

Bogdan Zdravković VLA kugla                          2. Mesto – 18.66 m

Aleksa Kijanović OAK 60m                                  2. Mesto – 6.79

Strahinja Jovančević CZB skok udalj               2. Mesto – 7.89 m

Saima Murić NOP 1500 m                                   2. Mesto – 4:28,79

Kabir Ziljkić NOP 1500 m                                       2. Mesto – 3:57.45

Jovana Delić CZB skok uvis                                 2. Mesto – 1.80 m

Povezana vest:  SP 2013, MOSKVA,Kiprotič najbolji u maratonu u Moskvi

Andjela Obradović SLČ kugla                           2. Mesto – 13.87 m

Mirjana Dasović SIR kugla                                   3. Mesto – 13.77 m

Zorana Bukvić VOŽ skok uvis                              3. Mesto – 1.80 m

Mejra mehmedović NOP 1500 m                     3. Mesto – 4:29,12

Boško Kijanović OAK 60 m                                  3. Mesto – 6.80

Nikola Kostić KOŠ 400 m                                      3. Mesto – 47.89

Nikola Ilić MLZ troskok                                           3. Mesto – 14.76 m

Teodor Komneni5ć TJB skok uvis                       3. Mesto – 2.02 m

Darijo Bašić Palković SSU 800 m                        3. Mesto – 1:52,81

Mateja Sandić CZB 60 m prepone                   3. Mesto – 8.50

Teodora Boberić TJB troskok                              3. Mesto – 12.91 m

Mihajlo Katanić PBG 400 m                                4. Mesto – 48.76

Aleksandra Pešić KOŠ 400 m                              4. Mesto – 56.55

Natalija Grujić CZB 800 m                                    4. Mesto – 2:12,68

Veljko Dom POŽ 800 m                                        4. Mesto – 1:53,98

Luka Bošković TJB skok udalj                              4. Mesto – 7.67 m

Povezana vest:  Pauel suspendovan na 18 meseci zbog dopinga

Djordje Mijailović VNS motka                             4. Mesto – 4.80 m

Elena Djurić BKL motka                                        5. Mesto – 2.35 m

Katarina Milosavljević CZB 800 m                     5. Mesto – 2:14,40

Marija Bukvić CZB 60 m prepone                      5. Mesto – 8.40

Luka Tomić VNS motka                                        6. Mesto – 4.20 m

Sofija Dobrički SSU 400 m                                     6. Mesto – 58.44

Miloš Mijatović CZB troskok                                 6. Mesto – 14.37 m

Katarina Vreta OAK 60 m                                    6. Mesto – 7.56

Dunja Sedlaček NBG skok udalj                        6. Mesto – 5.94 m

Kostić, Katanić, Marković, Palković 4x400m 2. mesto – 3:14,19

Pešić, Dobrički, Kopunović, Vučković 4×400 m 3. Mesto – 3:48,85

Ostali rezultati nalaze se na sledećem linku – https://serbia.opentrack.run/sr-latn/x/2024/SRB/tromec/event/ .

Narednog vikenda očekuje nas Prvenstvo Srbije u dvorani za starije juniore, potom 4. februara Balkanijada za starije juniore, a onda 13. februara IX Belgrade Indoor Meeting.

Foto: SAS