Daegu2011_logo

SP DAEGU 2011

Vesti sa staze

Jamajčanki Kembl -Braun zlato na 200 metara

Dvostruka olimpijska šampionka sa Jamajke Veronika Kembl – Braun osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara na prvenstvu sveta u Daegu.

Nakon bronze na 100 metara, Kembl- Braun je do zlata na dvostruko dužoj deonici stigla u vremenu 22, 22 sekunde, ispred Amerikanke Karmelite Džeter koja je osvojila srebro rezultatom 22,37.

Bronzana medalja pripala je još jednoj Amerikanki Alison Feliks, koja je trku istrčala za 22,42 sekunde.

Povezana vest:  Mutai i Kebede pobednici Berlinskog maratona

Amerikanac Filips svetski prvak u skoku u dalj

Američki atletičar Dvajt Filips odbranio je danas titulu svetskog prvaka u skoku u dalj na šampionatu u južnokorejskom gradu Daegu.

Filips je do zlatne medalje došao zahvaljujući skoku od 8,45 metara.

Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Mičel Vat sa skokom od 8,33 metra, dok je bronza pripala Ngonidzašeu Makušsi iz Zimbabvea, koji je skočio 8,29 metara.

Zlato američkoj štafeti 4×400 metara

Američka štafeta 4×400 metara osvojila je danas zlatnu medalju na prvenstvu sveta u Daegu rezultatom 2:59,31 minuta.

Povezana vest:  Kolašinac i Bekrić: Za četiri godine po medalje u Rio

Za američki tim trčali su Greg Nikson, Beršon Džekson, Anđelo Tejlopr i Lešon Merit.

Srebro je pripalo Južnoj Africi rezultatom 2:59,87, a bronza Jamajci u vremenu 3:00,10 minuta.

Ruskinji Abakumovoj zlato u bacanju koplja

Ruska atletičarka Marija Abakumova osvojila je danas zlatnu medalju u bacanju koplja na prvenstvu sveta u Daegu.

Abakumova je hicem od 71,99 metara oborila rekord šampionata i ostvarila drugi najbolji rezultat svih vremena.

Srebro je pripalo Čehinji Barbari Špotakovoj rezultatom 71,58 metara, a bronza Južnoafrikanki Saneti Viljoen hicem od 68,38 metara.

Povezana vest:  SP PEKING 2015, Jamajčankama zlato i u štafeti 4x400 metara

Zlato za Kenijku Čeriot na 5.000 metara

Kenijska atletičarka Vivijen Džepkomej Čeriot osvojila je danas zlatnbu medalju u trci na 5.000 metar na prvebstvu sveta u Daegu.

Čeriot je stazu savladala za 14:55,36 minuta, ispred još jedne Kenijke Silvije Džebivot Kibet koja je osvojila srebro u vremenu 14:56,21 minuta.

Bronza je pripala Etiopljanki Meseret Defar koja je u cilj ušla u vremenu 14:56,94 minuta.