Daegu2011_logoSP DAEGU 2011

Kipropu zlato na 1.500 metara, Australijanka Seli Pirson najbolja na na 100 prepone,zlato američkoj ženskoj štafeti 4×400, De Zordo svetski prvak u bacanju koplja

Kenijski atletičar Asbel Kiprop osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na prvenstvu sveta u Daegu, rezultatom 3.35,69 minuta.

Srebro je pripalo njegovom zemljaku Silasu Kiplagatu u vremenu 3:35,92, a bronza Amerikancu Metjuu Sentrovicu – 3:36,08

Povezana vest:  Luka Trgovčević ispunio normu za EP u Torunu

Australijanka Seli Pirson svetska prvakinja na 100 prepone

Australijska atletičarka Seli Pirson osvojila je danas zlatnu medalju u tci na 100 metara s preponama na prvenstvu sveta u Daegu.

Pirson je do titule došla novim rekordom šampionata – 12,28 sekundi, što je za sedam stotinki slabije vreme od aktuelnog svetskog rekorda kojeg drži Bugarka Jordanka Donkova još od 1988,. godine.

Povezana vest:  Čelnik: Veći problemi sa dopingom su u Rusiji i Kini

Srebro je pripalo Amerikanki Danijeli Karatars u vremenu 12,47, a bronza njenoj zemljakinji Don Harper, koja je ostvarila isti rezultat.

Zlato američkoj ženskoj štafeti 4×400

Američka ženska štafeta 4×400 metara osvojila je danas zlatnu medalju na prvenstvu sveta u Daegu rezultatom 3:18,09 minuta.

Srebro je pripalo selekciji Jamajke – 3:18,71, a bronza Rusiji koja je završila trku za 3:19,36 minuta.