Usain_Bolt_newBolt otvorio sezonu sa 9,82

Najbrži čovek na planeti Jusein Bolt otvorio je sezonu na mitingu u glavnom gradu Jamajke Kingstonu i odmah istrčao najbolji rezultat ove godine na 100 metara od 9,82 sekunde. Svetski rekorder u najkraćoj disciplini (9,58) bio je izuzetno zadovoljan, između ostalog i zato što je ostao miran i bez obzira na dve pogrešna starta sačuvao koncentraciju za trku. „Ovo je definitivno dobar početak. Osećam se mnogo bolje nego prošle godine i verujem da ću u nastavku biti još bolji“, izjavio je Bolt. Drugo i treće mesto takođe su osvojili Jamajčani Majkl Frejter (10,00) i Leron Klark (10,03). Bolt je prošle godine na šampionatu sveta u južnokrejskom Daeguu ostao bez zlatne medalje na 100 metara zbog dva pogrešna starta, a nada se da će ovog leta na Olimpijskim igrama u Londonu ponoviti uspeh sa prethodnih Igara u Pekingu kada je osvojio tri zlatne medalje.

Povezana vest:  SP PEKING 2015, Getlin najbrži, Gej i Bolt u polufinalu