emir bekirc-tampereSP 2013, MOSKVA
Bekrić osvojio bronzu na 400 m prepone na SP

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je danas bronzanu medalju u trci na 400 metara s preponama na Svetskom prvenstvu u Moskvi.
Bekrić je finalnu trku istrčao za 48,05 i tako postavio novi državni rekord.
Zlatnu medalju osvojio je Džeue Gordon 47,69 iz Trinidada i Tobaga, dok je drugi bio Majkl Tinsli iz SAD sa stotinkom zaostatka.
Bekrić je u finalnoj trci u poslednjih 100 metara ušao kao šestoplasirani, ali je odličnim sprintom u završnici trke uspeo da dođe do trećeg mesta.
Srpski atletičar jedini je Evropljanin koji se plasirao u finale na 400 metara s preponama.
Bekrić se u finale plasirao kao drugi u svojoj grupi, oborivši nacionalni rekord četvrti put ove godine.
On je polufinalnu trku pretrčao za 48 sekundi i 36 stotinki, što je za 40 stotinki bolje vreme od prethodnog nacionalnog rekorda.
Srpskim atletičarima je ovo druga medalja na Svetskom prvenstvu u Moskvi. Prethodno je Ivana Španović u skoku u dalj osvojila bronzu.