atletika (4)EP U KROSU 2013
Zlato za Francuskinju Duart, Stolićeva 40.

Francuska atletičarka Sofi Duart osvojila je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu u konkurenciji seniorki.
Ona je 8.000 metara pretrčala za 26 minuta i 34 sekundi, ispred Džeme Stil iz Velike Britanije (26:39) i Dulče Feliks iz Portuglije (26:41).
Najbolji plasman od srpskih takmičarki ostvarila je Sonja Stolić, koja je u vremenu 28:20 minuta zauzela 40. mesto.
-Borila sam se do kraja, imala veliku želju, ali nisam mogla da je ispunim, jer je staza bila previše mekana i to je bio problem koji nisam mogla da rešima – rekla je Stolićeva posle trke.
Ranije danas srpska reprezentativka Amela Terzić osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji mlađih seniorki, dok je Nemanji Cerovcu pripala bronza kod mlađih seniora.