atletska_stazaAna Sekulić osvojila Sofiju

Drugi memorijalni atletski miting „Cvetanka Hristova“ koji se održava u znak sećanja na legendarnu bugarski diskašicu održan je u Bugarskoj uz učešće preko 300 takmičara u kategoriji pionira i ml. juniora, a zapažene rezultate po vrlo lošim vremenskim uslovima za takmičenje postigli su i atletičari iz Srbije; AK „Užice“, AK“ Niški maraton“, AK“Dubočica“, AK“Borac Paraćin“, AK“Balkan Dimitrovgrad“, AK“Car Konstantin“.

U trci pionirki na 1000 metara dominirale su takmičarke iz Srbije na kraju pobedu je odnela državna prvakinja u krosu Ana Sekulić iz AK“Užice“ u vremenu 3:09,26, drugo mesto zauzela je Marija Ivanović AK“Borac Pararaćin“ i Marta Medoš članica AK „Niški Maraton“.

Povezana vest:  13 medalja na Balkanijadi

U disciplini na 300 metara pobedila je srpkinja Dajana Mitić sa rezultatom 45,87 sekundi. Nenad Kitanović atletičar Niškog maratona zauzeo je drugo mesto na 1500 metara, dok je treće mesto osvojio Uroš Kutlešić iz AK Užice. U trci mlađih juniora na 1500 metara Ivan Gajić član AK“Užice“ zauzeo je treće mesto.

-Šteta što su vremenski uslovi pokvarili veoma dobro organizovanu atletsku manifestaciju. Moram da pohvalim domaćine na gostoprimstvu, imali smo prilike da vidimo nekoliko dobrih trka. Jedna od zanimljivijih trka bila je trka pionirki na 1000 metara, gde su se takmičarke iz Srbije menjale u vođstvu i na kraju je „mala Ana“ nadmoćno osvojila prvo mesto. Ana je odradila veoma dobro bazu, odnosno zimski period i očekujem od nje ove godine dobre rezultate. Akcenat ćemo ove godine staviti na poboljšanje rezultata na 600 metara da bi se narednih godina na nju moglo ozbiljnije računati za međunarodna takmičenja u juniorskoj konkurenciji. Nenad Kitanović i Uroš Kutlešić nisu bili oprezni i dozvolili su bugarskom takmičaru da ih pretekne u samoj završnici – istakao je trener AK „Užice“ Željko Čeliković.

Povezana vest:  Još jedan trofej na 24. Beogradskom maratonu: Trofej „Kent Anderson”

1. DEJANA MITIĆ (SRBIJA)45,87

2.MINA DJALGEROVA (BUL) 46,34