karate_atinaKARATE

U GRČKOJ POČELO BALKANSKO PRVENSTVO

Orlovima tri zlata

Balkansko prvenstvo za seniore i decu počelo je danas u grčkom gradu Lutarki. Na programu su bila takmičenja u katama pojedinačno, za seniore i decu. Karatisti Srbije su prvog takmičarskog dana osvojili ukupno pet medalja: tri zlata , jedno srebro i jednu bronzu.

Seniori su se u katama okitili sa tri odličja. Marija Madžarević i Dejan Pajkić su očekivano osvojili zlatna odličja potvrdivši da im nema konkurencije na Balkanskom poluostrvu. Aleksandra Petrović se u Lutraki okitilia bronzom. Broj seniorskih odličja je mogao biti i za broj veći da Dalibor Ristić na putu do bronze na žalost nije zaustavljen u repesažu.

Povezana vest:  SP TEKVONDO 2013, Porazi Fejzića i Ćujićeve na SP u Meksiku

Kada su u pitanju medalje za decu tu smo imali dva finala u katama: Jovana Simića, rođenog 1997, i Luku Bogdanovića, rođenog 1998. Jovan Simić je u finalu zabeležio pobedu i osvojio zlato, dok je Bogdanović poražen i njemu je pripalo srebro.