dae_nam_japan_90

Zlatna medalja za De Nama u kategoriji do 90 kg, Dekos najbolja do 70 kg

Juzznokorejski dzzudista Song Dae-Nam osvojio je danas zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma,

na Olimpijskim igrama u Londonu. On je bio postavljen za 11. nosioca na turniru, a do zlata je dossao pobedom nad Kubancem Aslejem Gonzalesom. Svetski ssampion i prvi nosilac Grk Ilias Ilijadis, koji je pobedio u kategoriji do 81 kilograma na OI u Atini, osvojio je bronzanu medalju pobedom u meccu sa Brazilcem Tijagom Kamilom.

Drugu bronzanu medalju osvojio je drugi nosilac Masassi Nissijama iz Japana, possto je savladao Kirila Denisova iz Rusije. Reprezentativac Srbije Dmitri Gerasimenko izgubio je danas u drugom kolu od osvajacca srebrne medalje Gonzalesa.

Francuskinja Lusi Dekos osvojila je danas u Londonu zlatnu olimpijsku medalju u džudou, u kategoriji do 70 kilograma. Ona je u neizvesnom finalu pobedila Nemicu Kerstin Tile.

Povezana vest:  DŽUDO, SAD u džudou osvojile prvo olimpijsko zlato u istoriji

Tom pobedom Francuskinja je upotpunila zbirku trofeja u kojoj su srebro sa Igara u Pekingu i tri zlata sa svetskih prvenstava.