Milica Mandic of Serbia

TEKVONDO
Novi uspesi srpskih tekvondista, Mandić i Fejzić zlatni

Reprezentativci Srbije u tekvondou bili su uspešni i drugog dana turnira A klase u švedskom Treleborgu pošto su osvojili pet medalja – dve zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane.
Zlatnim odličjem okitili su se olimpijska šampionka Milica Mandić u kategoriji do 73 kilograma i olimpijac Damir Fejzić do 74 kilograma, srebro je pripalo Đorđu Marčetiću (74 kg), a bronze Milici Vukolić (62 kg) i Ani Bajić (+73 kg).
Mandićeva je od Olimpijskih igara u Londonu učestvovala na dva turnira i do sada nije zabeležila nijedan poraz.
Prvog dana turnira zlato u juniorskoj konkurenciji osvojila je Tijana Bogdanović (do 46 kg), u seniorskoj Dragana Gladović (do 53 kg), dok je Ivan Purešević (do 68 kg) osvojio srebrno odličje.
Turnir u Švedskoj bio je jedna od usputnih stanica do Svetskog seniorskog prvenstva koje se ovog leta održava u Meksiku.

Povezana vest:  Srpske boks selekcije sa Zlatibora ciljaju evropske i olimpijske medalje u 2024.