denis memetovic plavi
52. „BEOGRADSKI POBEDNIK“
Odlične borbe drugog dana, Memetović kandidat za trofej!

Drugog dana takmičenja na 52. „Beogradskom pobedniku“ nastupila su sedmorica boksera iz Srbije. Na programu je bilo 18 borbi u hali Pinki a reprezentativac Srbije Denis Memetović , u kategoriji do 75 kilograma, istakao je kandidaturu za prestižni trofej “Beogradski pobednik”.
Naime, Memetović je prvog dana bio bolji od odličnog Kanađina Klovisa a u subotu je bio bolji od Čeha Lengala. Od starta je Memetović načeo protivnika i sve vreme je vodio borbu iako je Čeh u par navrata pokušao da parira srpskom reprezentativcu, ali bez uspeha. U finalu će članu subotičkog Spartaka prepreka do trofeja biti iskusni Arnam Herhikijan iz Jermenije. Član reprezentacije bivše Sovjetske republike je prvi dan takmičenja bio Slobodan a u polufinalu je savladao Italiana.
Iako je prvog dana pobedio Miloš Janković je u lakoj kategoriji izgubio, više nego ubedljivo od Mađara Mikloša a Slobodan Mitrović je, isto, od Mađara izgubio u borbi za finale ali je taj meč bio jedan od lepših drugog dana takmičenja.
Dragan Veljković u teškoj kategoriji ostvario je i drugu pobedu na turniru. U prvom meču je bio bolji od Čeha Taboskog a drugog dana je savladao odličnog Kanađanina El Samira. Tako pored Memetovića sa dve pobede u finale ide i Veljković dok je treći srpski predstavnik u finalu teškaš Vladan Babić.
Od inostranih boraca veštinu i lepotu boksa prikazali su takmičari sa Novog Zelanda kao i bokseri iz Kanade.
Velliko finale 52. “Beogradskog pobednika” na programu je u nedelju od 18 časova u Hali Pinki. Iako u prva dva dana nije bila prevelika poseta, oko 300 gledalaca predsednik Bokserskog saveza Beograda Božidar Tadić pozvao je navijače Crvene zvezde i Partizana, kao i ostale ljubitelje sporta i plemenite veštine da dođu u zemunski hram sporta – Halu Pinki da prate odlične finalne borbe.

Rezultati drugog dana
Do 56 kg: Cipriano Ćiro (Italija) – Soroš Mark (Mađarska) 2:0
Do 56 kg: Barak Filip (Slovačka) – Fransoa Part (Kanada) 0:2
Do 60 kg: Zatorski Mihal (Slovačka) – Dejvid Guter (Kanada) 2:1
Do 60 kg: Vardajan Artur (Jermenija) – Koseza Donato (Italija) 0:2 (prekid u 1.)
Do 60 kg: Lukas Bahdi (Kanada) – Krečlok Teo (Nemačka) 2:0
Do 60 kg: Varga Mikloš (Mađarska) – Miloš Janković (Srbija) 2:0 (prekid u 2.)
Do 64 kg: Njeki Gregorian (Mađarska) – Slobodan Mitrović (Srbija) 2:0
Do 64 kg: Artur Bijuarslanov (Kanada) – Bačkov Hernamnes (Jermenija) 0:2
Do 69 kg: Lazar Stanojević (Srbija) – Morgan Bowjun (Novi Zeland) 0:2 (prekid u 2.)
Do 69 kg: Vladimir Margajan (Jermenija) – Klejton Kustio (Kanada) 0:2
Do 75 kg: Bagin Henrih (Slovačka) – Abdulrahman (Nemačka) 2:0
Do 75 kg: Dušan Klincov (Srbija) – Balaš Bačkai (Mađarska) 0:2
Do 75 kg: Arnam Herikijan (Jermenija) – Đuzepe Peruđino (Italija) 2:0
Do 75 kg: Vladimir Lengal (Češka) – Denis Memetović (Srbija) 0:2
Do 81 kg: Mihal Konstantinos (Kipar) – Kevin Kunzel (Nemačka) 0:2
Do 81 kg: Tomaš Bezvoda (Češka) – Fiori Simone (Italija) 0:2
Do 81 kg: Miljan Stevović (Srbija) – Norbert Harza (Mađarska) 0:2 (prekid u 3.)