nebojsa petrovic

SP ZA VETERANE 2014

Srbiji četiri medalje

Četvrtog dana Svetskog prvenstva za veterane reprezentativci Srbije osvojili su četiri medalje. Orlovi su došli i do one najsjajnije. Zlato se našlo oko vrata Nebojše Petrovića, srebra su osvojilii Marko Šarćanski i Slavko Skušek, dok je kao bronzani takmičenje završio Slobodan Ilić.

Najuspešniji srpski predstavnik bio je Petrović u kategoriji do 130kg u B diviziji. On je u finalu savladao odličnog Turčina Metea Ozea gde je viđena odlična borba. U kategoriji do 85kg E divizije Marko Šarćanski je u finalu poražen od Amerikanca Brovna tušem. Njemu je pripalo srebro, baš kao i Slavku Skušek u kategoriji do 58kg F divizije.

Povezana vest:  Iranski rvač Akbari doživotno suspendovan zbog dopinga

Bronzana medalja pripala je Slobodanu Iliću (85, B). Ilić je u repasažu savladao Rusa Denisova i tako zauzeo treće mesto.