fgris MI 2013 (1)
MEDITERANSKE IGRE 2013
Kristijan Fris osvojio bronzu u Mersinu

Kristijan Fris osvojio je bronzanu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 60 kilograma pobedom nad Egipćaninom Sajedom Hamedom. To je druga medalja za naše rvače na Mediteranskim igrama u Mersinu.
U osmini finala Fris je savladao Marokanca El Mahadi Masudija, a zatim i Apostolosa Manuidisa iz Grčke za plasman među četiri najbolja. U polufinalu je od njega bio bolji Francuz Tarik Belmadani.
-Drago mi je što sam osvojio medalju, ali mislim da sam mogao i sjajniju od bronze. Dva puta sam bio prvak Mediteranskih igara, ovog puta nisam uspeo da odbranim zlato. Ipak, zadovoljan sam celim turnirom – rekao je posle borbe za treće mesto Kristijan Fris.
Davor Štefanek (-74kg) izgubio je u prvom kolu od Francuza Stiva Gunoa i tako propustio piliku da  brani zlato iz Peskare 2009.
Povezana vest:  Davor Štefanek sportista godine u Vojvodini u izboru Dnevnika