Sebastian Vettel Great BritainFORMULA 1
Fetelu pol pozicija na VN Italije, Raikonen na 12. poziciji

Vozač Red Bula Sebastijan Fetel ostvario je danas najbrže vreme u kvalifikacijama za trku Formule jedan za Veliku nagradu Italije.
Fetel je do 40. pol pozicije u karijeri stigao rezultatom od jednog minuta i 23,755 sekundi.
Sa druge pozicije, u 12. trci ovogodišnjeg šampionata na legendarnoj stazi u Monci, krenuće njegov klupski kolega Mark Veber koji je bio sporiji za 0,623 sekunde, dok je najveće iznenađenje pripredio Niko Hilkenberg u Zauberu koji je zauzeo treće mesto.
Sa četvrte i pete pozicije trku će započeti vozači Ferarija Felipe Masa i Fernando Alonso, dok je šesto mesto zauzeo Niko Rozberg u Mercedesu.
Danijel Rikardo u bolidu ekipe Toro Roso startovaće sedmi, dok su do desetog mesta još vozači Meklarena Serhio Peres i Dženson Baton I drugi vozač Toro Rosa Žan-Erik Vernj.
Vozač Mercedesa i prošlogodišnj pobednik u Monci, Luis Hamilton slabo je vozio u drugoj fazi kvalifikacija, tako da će sutra startovati tek sa 12. pozocije.
Mesto ispred njega zauzeo je trenutno trećeplasirani u genereralnom plasmanu i bivši svetski šampion, vozač Lotusa Kimi Raikonen.
Trka za Veliku nagradu Italije vozi se sutra od 14 sati na stazi u Monci.

Povezana vest:  Kaspersky Lab i Scuderia Ferrari još pet godina zajedno