jagodina kupVojvodina i Jagodina u finalu Kupa Srbije

U finalu fudbalskog Kupa Srbije sastaće se Vojvodina i Jagodina i to će biti repriza prošlogodišnje završnice, kada su Jagodinci stigli do prvog trofeja u istoriji kluba.
U današnjem revanšu polufinala, Vojvodina je u Subotici savladala ekipu Spartaka sa 1:0, a istim rezultatom završen je i prvi susret u Novom Sadu.
Gol odluke na Gradskom stadionu u Subotici postigao je Sergej Milinković Savić u 75. minutu.
Vojvodini će to biti sedmo učešće u finalu nacionalnog kupa, a prethodnih šest duela je izgubila.
Jagodina je u revanšu utakmici polufinala večeras na svom terenu savladala OFK Beograd sa 2:0. U prvom utakmici Jagodinci su na Karaburmi slavili sa 2:1.
Pogotke za Jagodinu postigli su Milan Ðurić u 37. i Aleksandar Pešić u 54. minutu.
U prošlogodišnjem finalu Kupa Srbije, Jagodina je u Beogradu pobedila Vojvodinu sa 1:0.