Simone Zaza Sassuolo CagliariSasuolu samo bod protiv Kaljarija

Fudbaleri Sasuola i Kaljarija igrali su danas nerešeno 1:1, u prvoj utakmici 33. kola italijanske Serije A.
Debitant u elitnoj konkurenciji propustio je priliku da pobedom zakorači ka opstanku pošto je poveo u prvom poluvremenu.
Gosti sa Sardinije, međutim, izjednačili su samo dva minuta nakon odmora iz penala, a jalova inicijativa Sasuola u nastavku nije donela promenu rezultata, pa je domaćin ostao među ugroženim klubovima sa dva boda zaostatka za Bolonjom i Kjevom, prvim iznad zone ispadanja.
Kaljari je ostao na 15. poziciji prvenstvane tabele sa osam bodova iznad opasne zone.
Sasuolo – Kaljari 1:1 (Zaza 36 – Ibraimi 47. penal)
Od 20.45 sati sastaju se Roma i Atalanta.
Sutra igraju Bolonja – Parma, Livorno – Kjevo, Napoli – Lacio, Sampdorija – Inter, Torino – Đenova, Verona – Fiorentina i Milan – Katanija, a u ponedeljak Udineze – Juventus.
Tabela: Juventus 84 boda, Roma 76, Napoli 64, Fiorentina 55, Inter i Parma po 50, Lacio 48, itd.