Mauro IcardiFiorentina ubedljiva u Veroni, a Inter u Đenovi

Fudbaleri Fiorentine i Intera zabeležili su danas ubedljive pobede u mečevima 33. kola italijanske Serije A i nastavili borbu za četvrto mesto na tabeli.
„Ljubičasti“ iz Firence su na gostovanju Veroni slavili sa 5:3, a dvostruki strelac za tim Vinćenca Montele bio je Alberto Akvilani.
Domaća ekipa od 69. minuta imala je igrača manje, pošto je crveni karton zaradio Marko Donadel.
Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu, dok je Boško Janković proveo 90 minuta na klupi Đenove.
Sampdorija, koju trenira Siniša Mihajlović, pretrpela je na svom terenu ubedljiv poraz od Intera (0:4). Utakmicu u Đenovi obeležio je dvostruki strelac Mauro Ikardi, ali i crveni karton igraču Sampdorije Martinsu Ederu već u 19. minutu.
Veliku pobedu posle preokreta upisao je Torino koji je kod kuće bio bolji od Đenove sa 2:1. Gosti su poveli preko Alberta Đilardina u 89. minutu, ali je domaćin u naredna dva minuta golovima Ćira Imobilea i Alesija Ćerćija došao do bodova.
Fudbaleri Napolija na svom terenu su pobedili rimski Lacio sa 4:2, uz het-trik Gonzala Iguaina.
Rezultati:
Bolonja – Parma 1:1 (Čerubin 44 – Paladino 79)
Livorno – Kjevo 2:4 (Siligardi 6, Paulinjo 34. penal – Paloski 9, 37, 56. penal, Teru 23)
Napoli – Lacio 4:2 (Mertens 42, Iguain 50. penal, 67, 90 – Lulić 21, ONazi 82)
Sampdorija – Inter 0:4 (Ikardi 13, 63, Samjuel 61, Palasio 78)
Torino – Đenova 2:1 (Imobile 90, Ćerći 90+1 – Đilardino 89)
Verona – Fiorentina 3:5 (Sala 14, Toni 73. penal, Iturbe 90 – Kvadrado 31, Akvilani 44, 86, Valero 63, Matri 83. penal)