lopta u mreziLeverkuzen pobedio Hertu i preuzeo četvrto mesto

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su danas na domaćem terenu ekipu Herte sa 2:1, pa su preuzeli četvrto mesto na tabeli Bundes lige koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Bajer je silovito otvorio utakmicu i već posle dvadesetak minuta stekao vođstvo od 2:0, a gosti iz Berlina u završnici poluvremena uspeli su samo da smanje prednost domaćina, što je bio i konačan rezultat utakmice 30. kola.
Popularni „farmaceuti“ na četvrtoj poziciji imaju bod prednosti nad Volfsburgom, a dva više od Borusije Menhengladbah.
Bajer Leverkuzen – Herta Berlin 2:1 (Kisling 1, Brant 34 – Vagner 38)
U preostalom meču od 17.30 sati igraju Hofenhajm i Augsburg.
Odigrano juče: Bajern Minhen – Borusija Dortmund 0:3, Majnc – Verder 3:0, Borusija Menhengladbah – Štutgart 1:1, Hanover – Hamburger 2:1, Frajburg – Ajntraht Braunšvajg 2:0, Volfsburg – Nirnberg 4:1.
Odigrano u petak: Šalke – Ajtraht Frankfurt 2:0.
Tabela: Bajern Minhen 78 bodova, Borusija Dortmund 61, Šalke 58, Bajer Leverkuzen 51, Volfsburg 50, Borusija Menhengladbah 49, Majnc 47, Augsburg 42, itd.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, GRUPA D, Rubin želi podvig protiv Barselone za drugo mesto