Franck RiberyBajern preokretom do pobede nad Verderom

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas u Minhenu ekipu Verdera sa 5:2, u utakmici 32. kola nemačke Bundeslige.
Bavarci, koji su osam kola pre kraja osigurali 24. šampionsku titulu, do pobede su došli posle preokreta jer su gosti iz Bremena na poluvremenu vodili golovima Gebreselasija i Hunta.
Strelac za Bavarce u prvom delu utakmice bio je Frank Riberi.
U nastavku susreta minhenski klub je u razmaku od 53. do 61. minuta postigao tri gola, a strelci su bili Bastijan Švajnštajger i Klaudio Pizaro, a peruanski napadač je pogodio dva puta.
Konačan rezultat postavio je rezervista Arjen Roben u 74. minutu, brzo nakon ulaska u igru.
Volfsburg je neočekivano izgubio dva boda u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona pošto je kod kuće odigrao 2:2 sa Frajburgom. Domaći tim je dva puta vodio golovima Ivana Perišića, ali su gosti su preko Mehmedija i Teracinija došli do važnog boda u borbi za opstanak.
Ajntraht iz Braunšvajga sve dalje je od opstanka nakon poraza u Berlinu od Herte (2:0).
Domaćin je pobedio posle devet prvenstvenih utakmica, a strelci su bili Džon Bruks i Sami Alagui.
Rezultati:
Bajern – Verder 5:2 (Riberi 20, Pizaro 53,57, Švajnštajger 61, Roben 74 – Gebreselasije 10, Hunt 36)
Herta – Ajntraht Braunšvajg 2:0 (Bruks 61, Alagui 77)
Hofenhajm – Ajntraht Frankfurt 0:0