Juan CuadradoFiorentina odnela bodove iz Bolonje

Fudbaleri Fiorentine savladali su večeras u Bolonji istoimenu domaću ekipu sa 3:0, u utakmici 35. kola italijanske Serije A.
Ljubičasti iz Firence učvrstili su se na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele koja vodi u Ligu Evrope, dok je Bolonja pretrpela 17. poraz ove sezone i na korak je od ispadanja iz elitne konkurencije.
Bolonja sa utakmicom više ima 28 bodova, koliko i Sasuolo, najbliži pratilac iz opasne zone.
Fiorentina je bez većih problema došla do uspeha postigavši dva gola u prvom poluvremenu, u nastavku je samo potvrdila siguran trijumf, a svih 90 minuta u njenom sastavu odigrao je srpski defanzivac Nenad Tomović.
Bolonja – Fiorentina 0:3 (Kvadrado 23, 87, Iličić 35)