belgrade-blue-dragons-indjija-indiansPrva pobeda Indiansa u eliti

Inđija Indiansi načinili su veliki korak ka opstanku u Sportklub Superligi, pošto su u izuzetno tvrdoj utakmici slavili na gostovanju beogradskim Plavim zmajevima – 16:13 i tako ostvarili prvu pobedu u eliti.
Sa druge strane, Blue Dragonsi su znatno umanjili svoje šanse za opstanak, jer uz Forestlanderse jedini nisu osetili ukus pobede, a u nastavku sezone ih očekuju izuzetno jaki rivali.
Početak susreta nije nagoveštavao krajnji ishod. Poveli su Beograđani trčanjem Miloša Grujčića u prvoj četvrtini i vođstvo zadržali do poluvremena, uprkos primljenom sejftiju (7:2).
Odbrana Indiansa potom je još jednom uspela da postavi poene na semafor, ovoga puta vraćanjem intersepcije Ivan Krkovića, za preokret – 8:7.
U poslednjoj četvrtini konačno je proradio i napad gostiju. Najbolji igrač prošlogodišnje Prve lige Sever, Goran Zec, uspeo je da se domogne end zone posle pasa Blera Bleka, a zatim je Ivan Prskalo uspešno pretvorio za dva poena i nedostižnu prednost Inđijaca – 16:7.
Do kraja susreta „nebesko-plavi“ su uspeli samo da ublaže poraz, trčanjem reprezentativca Marka Bakovića.