JUNIORKE RUMA - SRBIJAJUNIORKE – XXIV EP 2014. – KVALIFIKACIJE
Juniorke Srbije ubedljivo protiv Letonije

Juniorke Srbije su ostvarile su maksimalnu pobedu u svom prvom meču na turniru B grupe kvalifikacija za XXIV EP 2014. Srbija je večeras, u Rumi, u utakmici 2. kola, pobedila Letoniju sa 3:0, po setovima 25:16, 25:19 i 25:13, posle 65 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SPC „Ruma“ posmatralo je 380 gledalaca, a sudili su Martin Janakijev iz Bugarske i Tibor Eva iz Mađarske.
Srbija je od početka utakmice Letonkama stavila do znanja ko je favorit u ovom neravnopravnom duelu. Izabranice Marijane Boričić su se ljubiteljima odbojke u Rumi predstavile u pravom svetlu s obzirom da je ovo prvi put da se zvanični turnir CEV igra u Rumi. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:3, a na drugom 16:8 za Srbiju. Do kraja seta, Srbija je rutinskom igrom privela set kraju, prepustivsi Letonkama jos 8 poena za konacnih i ubedljivih 25:16.
Juniorke Srbije su nesto opuštenije počele drugi set, pod utiskom lako dobijenog prvog perioda igre. Iskoristile su to Letonke, zaigrale hrabrije, pa se izjednačena borba, poen za poen, vodila do 6:6. Na servis Tijane Bosković, Srbija stize do 8:6 koliko je bilo na prvom tehnickom tajm – autu. Vodila je Srbija sa 9:6, a Letonija smanjila na 12:11, kada je Marijana Boričić morala da zatraži tajm – aut. Nastavile su Letonke sa borbenom igrom za svaki poen i za to bile nagradjene izjednačenjem na 13:13. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:15 za Srbiju. U završnici, iskusnije odbojkašice Srbije su povele sa 19:16, da bi posle tajm – auta Ilmarsa Pulinsa, Letonija smanjila na 19:18. Sa četiri uzastopna poena, Srbija stiže do 22:18, a set je završila sa 25:19, za vođstvo od 2:0 u setovima.
Treći set je počeo izjednačenom igrom, u kojoj su se Letonke žestoko borile za svaki poen. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:6 za Srbiju, a odmah potom 10:6, pa 13:8, kada je Pulins tražio 30 sekundi odmora. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:10. Odlični servisi Maje Aleksić (tri uzastopna asa) doneli su Srbiji prednost od 19:10 i primorali Pulinsa da zatraži drugi trenerski tajm –aut u trećem setu. Do kraja seta, Srbija je Letonkama prepustila još samo tri poena za konačnih 25:13 i trijumf od 3:0.
Juniorke Srbije će sutra od 18,00 časova, u utakmici poslednjeg, 3. kola, igrati protiv Francuske u utakmici koja će odlučiti o prvom mestu u grupi i direktnom plasmanu na Prvenstvo Evrope.

Povezana vest:  Crvena zvezda na startu Lige šampiona dočekuje Igtisadči Baku iz Azerbejdžana

JUNIORKE – XXIV EP 2014. – KVALIFIKACIJE – II RUNDA (24. – 27. APRIL) – REZULTATI I RASPORED: