Aktuelni šampioni Srbije, Supernova Kragujevac Wild Boarsi, pretrpeli su poraz na svom terenu i to u „večitom derbiju“. SBB Vukovi Beograd bili su bolji u utakmici koja je rešena u dramatičnom finišu – 43:42.

Kragujevčani su imali šansu da meč uvedu u produžetke ekstra poenom, ali su se ipak odlučili da idu na sve ili ništa, što im se na kraju nije isplatilo, jer i pored dobre akcije nije uspela konekcija kvoterbeka Ajzee Vida sa Stefanom Đurićem.

Veprovi su utakmicu otvorili upravo pasom Vida ka Đuriću, što su bili i jedini poeni u prvoj četvrtini – 7:0. Nakon toga usledio je potpuni preokret Beograđana, pasovima Džonatana Brentlija ka Nikoli Simoviću i Tihomiru Todorovu (14:7), ali su se Veprovi ipak postarali da se na poluvreme ode sa egalom. Posle hvatanja dugačkog pasa Filipa NedeljkovićaEšton Hurd dovršio drajv kratkim utrčavanjem u end zonu (14:14).

Povezana vest:  NORDIJSKO TRČANJE, Bjoergen neprikosnovena u trci na 5 km u Kusamu, Finska

Imali su gosti u nastavku susreta i dva poseda prednosti u dva navrata (22:36 i 29:43). Odlično je funkcionisao napad Čopora kroz vazduh, kao i u drugoj četvrtini Brentli je ponovo za TD pronašao Simovića i Todorova, a njima se među poenterima priključio i Kruzo Gongbej.

Ajzea Vid je pobegao odbrani Beograđana i smanjio razliku na jedan posed (29:36), ali je Brentli opravdao epitet velikog pojačanja kada je delovalo da je trčanjem za 70 jardi i tačdaun stavio utakmicu van domašaja domaćina.

Ipak, Veprovi su smogli snage da se u potpunosti vrate u meč, nakon što su u finišu postigli poene hvatanjem Đurića i trčanjem Hurda (42:43), posle čega je došlo do već pomenutog raspleta i neuspešne konverzije za dva poena.

Skupo su Kragujevčane koštale tri intersepcije u trenucima kad su bili blizu poena. Ipak, pokazali su da i te kako mogu da se nose sa pojačanom ekipom Vukova, koji su u sezonu ušli veoma sigurno (3-0), a sada su posle pobede protiv Banata i Požarevca slavili i protiv branioca titule.

Supernova Kragujevac Wild Boars – SBB Vukovi Beograd 42:43