jose mourunho

Morinjo: Jedan minut na meču je odlučio pobednika

Trener Čelsija Žoze Morinjo rekao je da je polufinale Lige šampiona protiv Atletika rešeno u jednom minutu.
-Jedan minut u drugom poluvremenu je sve odlučio. Minut kada je golman Atletika (Tibo Kurtoa) napravio nemoguću paradu posle šuta Džona Terija, a posle toga je usledio penal koji je ubio utakmicu – rekao je Morinjo, prenose britanski mediji.
Fudbaleri Atletika plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su u revanš meču polufinala pobedili Čelsi sa 3:1. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1, a Atletiko je drugi gol dao preko Dijega Košte sa penala, a treći je postigao Adra Turan. „Nakon (penala) toga postojao je samo jedan tim, jer su znali da imaju
još pola sata… Oko 60 minuta smo imali igru, ali polufinale I važni mečevi su sačinjeni od detalja i to je bio veoma važan detalj… Čestitam Atletiku, jer su veoma dobra ekipa i ono što rade u španskom šampionatu je fantastično“, kazao je Morinjo.
Finale Lige šampiona između Atletiko Madrida i Real Madrida igra se u Lisabonu 24. maja.