zigicBirmingem ostao u Čempionšipu, gol Žigića

Fudbaleri Birmingem Sitija izborili su danas opstanak u engleskom Čempionšipu, pošto su u poslednjem kolu remizirali 2:2 sa domaćim Boltonom, a jedan gol postigao je i Nikola Žigić.
Birmingem je na kraju šampionata zauzeo 21. mesto, prvo iznad zone ispadanja sa 44 boda, koliko ima i Donkaster koji ima i lošiju gol razliku.
Nekadašnji premijerligaš danas je bio na ivici ispadanja u treći rang takmičenja, jer je gubio 2:0. Bolton je poveo preko Čung Jong Lija u 57. minutu, a prednost je duplirao Lukas Juckevič u 76. minutu.
Samo tri minuta kasnije Žigić je vratio nadu gostima, a veliko slavlje navijača Birmingema nastalo je u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Pol Kadis postavio konačan rezultat.

Povezana vest:  FS S: Poraz u finalu Kupa od prvaka države ne donosi LE