Danko Lazovic dsr-fkpPartizan deklasirao Donji Srem, Javor bolji od Vojvodine

Fudbaleri Partizana savladali su danas u Novom Sadu ekipu Donjeg Srema sa 5:0 i sa utakmicom više izjednačili se po broju bodova sa vodećom Crvenom zvezdom na tabeli Superlige Srbije.
Crno-beli su ubedljivom pobedom pokazali da se i dalje ne odriču titule. Prikazali su veoma dobru igru i uspeh osigurali već na poluvremenu, kada su stekli dva gola prednosti preko Lazovića i Škuletića.
U nastavku susreta Donji Srem nije imao nikakvih izgleda da dođe barem do remija, a rezervista Kojić je sa tri pogotka samo krunisao zasluženu pobedu Partizana.
Javor je kod kuće u Ivanjici protiv Vojvodine osvojio dragocene bodove u borbi za opstanak (2:1), dok su Voždovac i niški Radnički odigrali bez golova (0:0).
Ranije danas Spartak je u Subotici slavio protiv Novog Pazara rezultatom 3:2.
Rezultati 27. kola:
Spartak – Novi Pazar (Novaković 18, Kovačević 56, Radović 85 – Arsenijević 45. penal, Otašević 52)
Donji Srem – Partizan 0:5 (Lazović 6, Škuletić 41, Kojić 70, 78, 88)
Javor – Vojvodina 2:1 (Milošković 4. penal, Vidić 32 – Ivanić 21)
Voždovac – Radnicki Niš 0:0
Od 19 sati igraju Čukarički – Radnički Kragujevac i Jagodina – OFK Beograd, a od 19.30 Crvena zvezda – Rad.
Sutra se sastaju Napredak – Sloboda (19 sati).
TABELA: Partizan i Crvena zvezda po 62 boda, Jagodina 43, Čukarički 42, Vojvodina 41, Novi Pazar 38, Radnički Niš 36, Voždovac 36, itd.

Povezana vest:  Injesta: Venčanje me čini nervoznijim od finala Eura