Lucas Castro Catania  Francesco Totti RomaJuventus odbranio titulu posle poraza Rome, poraz Mihajlovića u Parmi

Fudbaleri Juventusa osvojili su danas treću uzastopnu titulu šampiona u Italiji iako nisu igrali, pošto je Roma izgubila na gostovanju od Katanije sa 1:4, u utakmici 36. Kola Serije A.
Juventus svoju utakmicu 36. kola igra sutra uveče protiv Atalante, ali je već danas uspeo da odbrani titulu, pošto je posle poraza Rome ostao na osam bodova prednosti, dva kola pre kraja takmičenja.
Crno-beli su tako osvojili 30. šampionsku titulu, mada njihovi navijači računaju da su osvojili 32, pošto su im dve titule, osvojene 2005. i 2006. godine, oduzete u aferi Kalčopoli zbog nameštanja utakmica.
Juventus je prvi na tabeli, ima 93 boda, a Roma 85 bodova i utakmicu više.
Dvostruki strelac u ekipi Katanije bio je Marijano Izko u 26. i 34. minutu, a golove su postigli još Gonzalo Bergezio u 55. i Pablo Barijentos u 79. minutu. Jedini gol za Romu postigao je Frančesko Toti u 37. minutu.
Roma je tako prekinula niz od devet pobeda. Katanija je zabeležila tek šestu prvenstvenu pobedu i nalazi se na pretposlednjem, 19. Mestu sa 26 bodova.
Torino je u Veroni pobedio Kjevo sa 1:0 autogolom Dejnara Sardoa u 54. minutu. Torino je sa 55 bodova šesti na na tabeli koje vodi u Ligu Evropa, dok Kjevo zauzima 16. mesto sa 30 bodova.
Parma je pobedila Sampdoriju sa 2:0 i zadržala šanse za izlazak na međunarodnu scenu sledeće sezone. Golove su postigli Antonio Kasano u osmom i Ezekelj Šeloto u 90. minutu.
Parma je sedma sa 54 boda, a ekipa Siniše Mihajlovića zauzima 12. mesto sa 44 boda.
Udineze je na svom terenu pobedio Livorno sa 5:3, a sedam golova postignuto je u prvom poluvremenu. Livorno je poveo u 13. minutu golom Paulinja, a preokrenuli su Antonio Di Natale i Emanuel Badu golovima u 19. odnosno 22. minutu.
Izjednačio je Paulinjo, a nakon toga golove su postigli Roberto Perejra u 34. minutu, Gabrijel Silva u 44. i Di Natale u 45. minutu. Konačan rezultat postigao je Đamel Mesbah u 88. minutu.
Crno-beli iz Udina su 13. na tabeli sa 42 boda, a Livorno je poslednji na tabeli sa 25 bodova.
Đenova i Bolonja odigrali su bez golova, a večeras od 20.45 na programu je veliki milanski derbi između Milana i Intera.
Sutra od 19 časova igraju Lacio i Verona, a od 21 počinje duel Juventusa i Atalante.
Rezultati:
Udineze – Livorno 5:3 (Di Natale 19, 45, Badu 21, Pereira 34, Gabrijel Silva 44 – Paulinjo 13, 29, Mesbah 88)
Katanija – Roma 4:1 (Isko 26, 34, Bergesio 55, Barientos 79- Toti 37)
Kjevo – Torino 0:1 (Sardo 55 autogol)
Đenova – Bolonja 0:0
Parma – Sampdorija 2:0 (Kasano 8, Skeloto 90)
Večeras od 20.45 igraju Milan – Inter, dok su sutra na programu mečevi Lacio – Verona i Juventus – Atalanta.
Za utorak su zakazane utakmice Fiorentina – Sasuolo i Napoli – Kaljari.
Tabela: Juventus 93 boda, Roma 85, Napoli 69, Fiorentina 61, Inter 57, Torino 55 itd…

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati i tabela 14. kola Premijer lige