vojvodina slavlje finale kupa

Fudbaleri Vojvodine osvojili prvi trofej Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije pošto su večeras u finalnoj utakmici u Beogradu savladali branioca trofeja, ekipu Jagodine, sa 2:0 (1:0).
Novosađani su osvojili prvi trofej nacionalnog kupa, u svom sedmom finalu u istoriji kluba.
To je njihov prvi trofej posle 1989. godine, kada su bili šampioni Jugoslavije.
Utakmica je odigrana na stadionu Partizana pred oko 8.000 gledalaca, a sudio je Boško Jovanetić iz Užica.
Strelci: Alivodić u 40. i Babić u 51. minutu.
Žuti kartoni: Pešić, Štimac (Jagodina), Gaćinović (Vojvodina).
VOJVODINA: Žakula, Živković, Puškarić, Babić, Pekarić, Radoja, Poletanović (od 59. Gaćinović), Milinković-Savić, Alivodić (od 88. Đurić), Veselinović (od 72. Stojanović).
JAGODINA: Đuričić, Štimac, Filipović, Živanović, Mihajlović (od 45. Milinković), Cvetković, Damjanović, Mitošević (od 46. Šušnjar), Lepović, Arsenijević, Pešić.
Novi Sad je konačno dočekao da ima osvajača nacionalnog kupa. Vojvodina je, posle šest neuspešnih pokušaja u finalima, došla do trofeja posle bolje i pametnije igre na stadionu Partizana.
Utisak je da su Novosađani više želeli trofej, dok su igrači Jagodine u najvećem broju slučajeva ?mlako? ulazili u duele i nedostajalo im je borbenosti.
Vojvodina se na ovaj način revanširala Jagodini za prošlogodišnji poraz u finalu na istom mestu.
Trijumf Vojvodine ima dodatnu vrednost za navijače iz Novog Sada pošto je došao samo 10 dana posle smrti legende kluba Vujadina Boškova.
Novosađani su do vođstva došli u 40. minutu, kada je Enver Alivodić na najbolji mogući način iskoristio grešku odbrambenih igrača Jagodine.
Konačan trijumf Vojvodine najavio je Srđan Babić golom u 51. minutu, posle centaršuta Marka Poletanovića iz slobodnog udarca.
Jagodina je mogla da se potpuno vrati u meč u 56. minutu, pošto je arbitar Boško Jovanetić zbog igranja rukom dosudio penal za ovu ekipu.
Ipak, iskusni Srđan Žakula pročitao je ?kilav? udarac Aleksandra Pešića sa bele tačke i sačuvao mrežu.
Ako su do tada navijači Jagodine imali nadu da njihov tim može do preokreta, ona je nestala sa Žakulinom paradom.
Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na Boškova, koji je nedavno preminuo u Novom Sadu.
Igrači oba tima, kao i sudije, na teren su izašli sa majicama sa likom Boškova i porukom “Vujke, jedan jedini”.

Povezana vest:  Božović: Jesmo najbolji ali nismo superiorni