Fernando Lorente Maxi PereiraPobede Juventusa, Đenove i Katanije za kraj sezone

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas Kaljari sa 3:0 u poslednjem, 38. kolu italijanske Serije A i tako pobedom okončali trijumfalnu sezonu u Italiji.
Strelci za torinsku ekipu bili su Andrea Pirloo u osmom, Fernando Ljorente u 15. i Klaudijo Markizio u 40. minutu utakmice.
Juventus je ove sezone osvojio šampionsku titulu u Italiji, dok je ekipa Kaljarija 15, i izborila je opstanak u Seriji A.
Fudbaleri Đenove pobedili su Romu sa 1:0, golom Janisa Fetfacidisa u 83. minutu utakmice, i tako pobedom okončali sezonu.
Roma je prvenstvo završila na drugom mestu, i obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone, dok je Đenova 13.
Katanija se pobedom oprostila od nademtanja u Seriji A, pošto je savladala Atalantu sa 2:1.
Strelci za Kataniju bili su Frančesko Lodi u 63. i Gonzalo Bergesio u sudijskoj nadoknadi vremena, postigavši gol iz penala.
Jedini strelac za Atalantu bio je Musa Kone, koji je gol postigao u 80. minutu.
Katanija je nadmetanje u italijanskom šampionatu završila na 18. mestu, što ih naredne godine vodi u niži rang takmičenja, dok je Atalanta 11.

Povezana vest:  Van Gal: Nemamo igrača koji može da postigne 20 golova