VOJVODINA-ZVEZDA 25

Javor i Sloboda ispali iz Super lige, Rad u baražu

Fudbaleri Javora iz Ivanjice i Slobode iz Užica ispali su danas iz Super lige Srbije, dok će Rad igrati u baražu za opstanak. Rad je sezonu u prvenstvu završio na 14. mestu sa 29 bodova, koliko

ima i Javor, ali je beogradski klub ima bolji odnos u međusobnim duelima.
„Građevinari“ su na Banjici savladali Spartak sa 2:1, a strelci su bili Branislav Milošević u 22. iz penala i Ognjen Ožegović u 29, dok je jedini gol za goste postigao Aleksandar Nosković u 60. Javor je uoči 30. kola bio poslednji na tabeli, ali uprkos pobedi na svom terenu u uzbudljivom susretu nad Napretkom sa 4:3 nije uspeo da obezbedi opstanak.
Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Javor je vodio sa 1:0, pa 3:1, Napredak je izjednačio, ali je Igor Stojaković u 42. Minute postavio konačan rezultat i doneo pobedu ivanjičkoj ekipi. Sloboda na svom terenu izgubila od Voždovca sa 1:0 golom Nemanje Obradovića.
Novi šampioni Srbije, fudbaleri Crvene zvezde, koji su u prošlom kolu obezbedili titulu, igrali su u Novom Sadu sa Vojvodinom nerešeno 3:3. Zvezda je povela preko Đorđa Rakića u 44. minutu, iako je domaćin u tom delu bio znatno bolji, a Vojvodina je preokrenula preko Lazara Veselinovića u 46. i Darka Puškarića u 53. minutu.
Izjednačenje na 2:2 doneo je Rakić drugim golom u 62. minutu, a već u sledećem napadu Vojvodina je ponovo povela preko Nikole Popare. Bod Zvezdi doneo je 17-godišnji Luka Jović u 76.  Zvezda je tako sezonu završila sa 72 boda, jednim više od „večitog“ rivala Partizana, koji je na svom terenu savladao Čukarički sa 2:0 pogotkom Danka Lazovića u 73. i Ismaila Fofane u 90. minutu.
Radnički Niš je kao domaćin pobedio Novi Pazar sa 2:0 golovima Vladimira Milenkovića i Ivana Pejčića, dok je Donji Srem kao gost savladao OFK Beograd pogotkom Ognjena Damnjanovića iz penala.
Crvena zvezda bi naredne sezone trebalo da igra kvalifikacije za Ligu šampiona, a Partizan, Jagodina i Vojvodina kvalifikacije za Ligu Evropa.

Povezana vest:  FRANCUSKA LIGA, Rezultati i tabela Liga 1 posle 32. kola