fc bayern munichBUNDESLIGA, 33. KOLO

Milerov het-trik osigurao Bajernu titulu

Fudbaleri Bajerna pobedili su na Alianz Areni Bohum sa 3:1, dok je Šalke u Gelsenkirhenu izgubio od Verdera 2:0 u dvobojima pretposlednjeg, 33.kola nemačkog fudbalskog prvenstva.

Time su Bavarci kolo pre kraja pobegli ekipi Feliksa Magata na tri boda prednosti. S obzirom na to da imaju za 17 golova bolju gol-razliku od jedinog rivala za šampionsku titulu, može se reći da mogu slobodno da počnu da slave osvajanje 22. titule nemačkog prvaka, prvi nakon 2008. godine.

Sva tri gola za Bajern je postigao mladi nemački reprezentativac Tomas Miler došavši time do brojke od 13 pogodaka u sezoni.

Koliko su pogrešili kad su Mesuta Ozila u januaru 2008. godine pustili da ode u Verder još su jednom mogli da uvide vodeći ljudi Šalkea. Od naslova su se nemački rudari oprostili domaćim porazom od bremenskog sastava 2:0.

Sjajni je vezni igrač, jedna od najvećih uzdanica nemačke reprezentacije za SP u Južnoj Africi, doveo goste u vođstvo posle fenomenalnog soloprodora u 55. minuti, da bi devet minuta kasnije kao na tanjiru poslužio Portugalca Huga Almeidu za konačnu pobedu od 2-0. Učinkom protiv bivšeg kluba 23-godišnji se levak popeo na devet golova i 17 asistencija u sezoni.