svajcarska slavljeSP BRAZIL 2014
Grupa E: Švajcarska u finišu do pobede protiv Ekvadora

Fudbaleri Švajcarske pobedili su danas selekciju Ekvadora sa 2:1 u prvom kolu Grupe E Svetskog prvenstva u Brazilu.
Gol za Ekvador postigao je Enera Valensija u 22. minutu, dok su strelci za Švajcarsku bili Admir Mehmedi u 58. minutu i Haris Seferović u 93.
U drugom meču Grupe E večeras od 21.00 sastaju se Francuska i Honduras.
Ekvador je bolje počeo meč, ali su Švajcarci vrlo brzo uspostavili ravnotežu na terenu, a potom i zapretili.
Međutim, Ekvador je prvi došao do gola. U 22. minutu Valter Ajovi je sa leve strane izveo „skraćeni“ korner, a Enera Valensija je bio najbolji u skoku u petercu Švajcarske i glavom matirao golmana.
Nakon gola Ekvadorci su se povukli i prepustili inicijativu Švajcarskoj, ali ona nije uspela opasnije da zapreti.
Na samom početku drugog poluvremena Švajcarska je izjednačila, a strelac je bio Admir Mehmedi koji je na poluvremenu ušao u igru.
Švajcarci su do izjednačenja došli na gotovo identičan način kao što su Ekvadorci poveli. Rodriges je izveo korner sa leve strane, a Mehmedi je glavom loptu poslao u mrežu.
Švajcarci su bili opasniji u drugom delu igre, napadali su i više želeli pobedu.
U 72. minutu još jedna sporna situacija na ovom Mundijalu. Reprezentacija Švajcarske je postigla gol, strelac je bio Josip Drmnić, ali je tak pogotak poništen zbog ofsajda.
U finišu meča, odnosno u poslednjih desetak minuta, viđeno je dosta uzbuđenja na terenu. Ekvador je imao dobru priliku da povede preko Mihaela Aroja, ali je golman Švajcarske dobro intervenisao.

Povezana vest:  Barseloni samo bod protiv Malage, prvi gol Levantea

Pobedu Švajcarcima doneo je još jedan rezervista, Haris Seferović. On je ušao u igru u 75. minutu, a u poslednjim sekundama meča, na još jednu dobru asistenciju Rodrigesa, doneo je pobedu svojoj selekciji i sva tri boda.
U drugom kolu Grupe E 20. juna sastaju se Švajcarska i Francuska, odnosno Honduras i Ekvador.

Povezana vest:  Tevez: Manćini nije problem, želeo sam otići još na leto