fahrudin melicUbeljiv poraz Crne Gore u Minsku, Belorusija na SP

Muška seniorska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo u Kataru.
Crnogorski rukometaši poraženi su danas u Minsku, u revanš mecu baraža, od Belorusije 30:24 (16:9).
Belorusija je tom pobedom nadokandila zaostatak iz meča u Podgorici i izborila plasman na šampionat.
Crnogorski rukometaši prvi međusobni duel u Podgorici dobili su 28:27.
Domaćin je u Minsku opravdao ulogu favorita, tokom celog meča bio je u vođstvu, dozvolivši rivalu da samo jednom, na samom početku, izjednači rezultat (1:1). Belorusija je serijom 6:0 povela 7:1 u 12. minutu, dok je u 15. razlika iznosila osam pogodaka (10:2). Domaćin je početkom drugog poluvremena imao prednost i od 11 golova (22:11).
Crnogorski rukometaši, osim na samom početku meča, nisu danas bili ravnopravan rival, a samo su dva puta u finišu prvog i drugog poluvremena uspeli da zaostatak svedu na pet golova (13:8, 14:9 i 29:24).
Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bili su Denis Rutenka i Boris Pukoski sa po sedam, dok je gol manje postigao Sergej Rutenka.
U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Fahrudin Melić sa sedam, Vasko Ševaljević je postigao četiri, a gol manje Mladen Rakcčević.
Šampionat u Kataru biće odigran od 17. januara do 1. februara naredne godine.

Povezana vest:  EP SRBIJA 2012, Makedonske rukometaše dočekalo nekoliko hiljada građana