bosna nigerijaSP BRAZIL 2014
Grupa F: Pobeda Nigerije, BiH bez plasmana u osminu finala

Fudbalska reprezentacija Nigerije pobedila je danas u Kujabi selekciju BiH sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe F na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
Jedini gol na utakmici postigao je Piter Odemvingije u 29. minutu.
Nigerija sada ima četiri boda, dok je BiH izgubila šansu za plasman u osminu finala Mundijala.
Bosna je u 21. minutu postigla pogodak, ali je gol Edina Džeka poništen posle sporne situacije, kada je arbitar dosudio ofsajd.
Nigerija je osam minuta kasnije povela preko Odemvingija, koji je iskoristio odličan prodor i asistenciju Emanuela Emenikea i iz blizine savladao Asmira Begovića.
Utakmica je bila otvorena u drugom poluvremenu, obe ekipe su imale šanse za golove, a Bosna je u finišu mogla do izjednačenja, ali Džeko nije uspeo da iskoristi dve izgledne šanse.
Nigerija će u poslednjem kolu igrati protiv Argentine, dok će se BiH sastati sa Iranom.

Povezana vest:  Liverpul se približio Totenhemu u borbi za Ligu Evropa