Jackson MartinezSP BRAZIL 2014
Martines: Urugvaj je jak i iskusan, probaćemo da prođemo

Kolumbijski fudbaler Džekson Martines rekao je danas da je Urugvaj težak protivnik, ali da će njegova reprezentacija dati sve da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Brazilu.
-Biće prava borba protiv Urugvaja, to je iskusan i jak protivnik. Pokušaćemo da držimo igru pod kontrolom i, naravno, prođemo – rekao je Martines posle utakmice sa Japanom u Kujabi.
Martines je bio dvostruki strelac u pobedi sa 4:1 protiv Japana, kojom je Kolumbija obezbedila prvo mesto u Grupi C.
-Utakmica je bila jako komplikovana, ali je u drugom poluvremenu sve došlo na svoje. Bilo je baš teško – kazao je napadač Porta.
Rezervni golman Kolumbije Farid Mondragon ušao je u igru u 85. Minute susreta i tako sa 43 godine postao najstariji učesnik svetskih prvenstava ikada.
-Farid je veoma srećan. On je izuzetno kvalitetna osoba i sportista I zaista mu od srca čestitam na tom dostignuću. Svi smo veoma srećni zbog njega – rekao je Martines.
Utakmica između Kolumbije i Urugvaja igraće se u subotu u 22.00.

Povezana vest:  LAV POKRENUO JOŠ JEDNU PODRŠKU MALIM FUDBALSKIM KLUBOVIMA, Akcija „Igraj za svoj klub” traje do 31.