fifaSP BRAZIL 2014
FIFA istražuje mogući napad portparola Brazila na Pinilju

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) razmatra mogućnost kažnjavanja portparola Brazilske fudbalske federacije zbog njegovog sukoba sa Čileancem Maurisijom Piniljom.
Portaprol FIFA Dejla Fišer potvrdila je da Disciplinska komisija razmatra incident koji se dogodio na poluvremenu utakmice osmine finala Mundijala u kojoj je Brazil pobedio.posle izvođenja penala.
Kako se navodi, portpaprol Brazilske federacije Rodrigo Paiva priznao je da je gurnuo Pinilju „u samoodbrani“.
Sukob se dogodio kada su timovi odlazili u svlačionice na poluvremenu utakmice u Belo Horizonteu.
Paiva je negirao da je u tom incidentu uputio udarac ka čileanskom fudbaleru.
Pinilja je mogao da donese trijumf Čileu, pošto je pred kraj produžetaka, kod nerešenog rezultata 1:1, pogodio prečku.
Brazil je pobedio posle boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 3:2 i u četvrtfinalu igra protiv Kolumbije u Fortalezi u petak.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultat današnjih utakmica 14. kola Serije A i tabela