srbija ukrajina 2014Omladinci igrali nerešeno protiv Ukrajine

Omladinci Srbije propustili su lepu priliku da na startu evropskog Prvenstva zabeleže pobedu. Fudbaleri selektora Veljka Paunovića igrali su tokom većeg dela susreta bolje od rivala, dominirali sredinom terena i stvarali šanse, ali svoju nadmoćnost nisu uspeli da krunišu pobedom.
Mladići Srbije su nekoliko puta bili u stoprocentnim prilikama, jer su Jović i Pantić u drugom delu pogodili stative, a Simić je u 65. minutu izbio sam ispred golmana Ukrajine Sarnavskog, ali je šutirao pravo u njega.
Mladi fudbaleri Srbije su, sem jednog kraćeg perioda u drugom poluvremenu, potpuno nadigrali vršnjake iz Ukrajine. Odlično organizovanom igramo na sredini terena, prodorima po krilnim pozicijama, potpuno su nadigrali rivala. Sve to, međutim, nije bilo dovoljno da se ostvari planirana pobeda, jer je Ukrajina već u 1. minutu povela sa 1:0. Centarhalf Ukrajine Burda je posle kornera bio najviši i zatresao mrežu Rajkovića.
Srbija je brzo izjednačila. Na centaršut Andrije Živkovića, sjajno je reagovao kapiten Nemanja Maksimovića i izjednačio rezultat. Svi kasniji napadi Srbije bili su bez uspeha, pa je rezultat ostao nerešen.
U 57. minutu se dogodio neobičan detalj, veoma redak u svetskom fudbalu. Naime, sudija Stefan Klosner iz Švajcarske je neohotično dodavanje našeg igrača golmanu Rajkoviću okarakterisao kao nameru. Dosudio je indirektan udarac sa linije peterca. Svi igrači Srbije stali su u „živi zid“ na gol-crti. Golman Rajković je odlično reagova i zaštitio našu mrežu.
Za tri dana omladinci Srbije imaju šansu da isprave neočekivani propust protiv Ukrajine. Dobra igra naših mladića ohrabruje, pa već protiv Nemačke možemo očekivati bolji rezultat.
U A grupi igraju: Portugalija, Mađarska, Austrija i Izrael.
Reprezentacija Srbije brani titulu prvaka Evropu, koju je osvojila prošle godine u Litvaniji.