milijas

Milijaš za slavlje Zvezde na superligaškoj premijeri

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su počeli odbranu titule prvaka Srbije, pošto su večeras u prvom kolu Superlige na svom terenu savladali Radnički iz Niša sa 2:0.
Utakmicu koja je odigrana pred oko 20.000 gledalaca obeležio je dvostruki strelac, kapiten crveno-belih Nenad Milijaš.
Prvi pogodak Milijaš je postigao u 43. minutu, kada je šutirao sa distance, lopta je zakačila jednog od igrača Radničkog i prevarila golmana gostiju.
Kapiten Zvezde je drugi gol postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, pošto je šutirao iz slobodnog udarca, a golman Radničkog Filipović loše je procenio let lopte i ona je završila u mreži.
Prema najavama, trener crveno-belih Nenad Lalatović, zbog dugovanja kluba i administrativne zabrane, nije mogao da računa na igrače koji su došli u letnjem prelaznom roku.
Ovo je crveno-belima bila tek treća pobeda u poslednjih 13 godina u prvom kolu nacionalnog šampionata. Na klupi Radničkog iz Niša večeras je debitovao Dragoslav Stepanović.