ga2-senioreke

Srbiji bod protiv Turske u Ankari

Seniorke Srbije osvojile su bod u drugoj utakmici na turniru E grupe II vikenda I divizije XXII Gran Prija 2014. Turska je večeras u Ankari, u drugoj utakmici 2. kola, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 18:25, 25:19, 22:25, 25:20 i 17:15, posle 122 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 6000 gledalaca, a sudile su Janpen Jirakakul iz Tajlanda i Anđela Gras iz Brazila.
Posle nešto više od dva časa igre seniorke Srbije su osvojile bod protiv Turske, a ne bi bilo ne zasluženo ni da im je pripao i neki više. Srbija je dobro otvorila meč, dva puta vodila i u petom setu anulirala dve meč lopte Turske i imala priliku za trijumf, ali je sreća ovoga puta bila na strani rivala.
Obe ekipe su koncentrisano počele meč, pa se igralo poen za poen. Turska je polovinom seta stigla do tri poena prednosti, 14:11, pa je Terzić zatražio tajm – aut. Posle predaha seniorke Srbije su na servis Milene Rašić izjednačile na 14:14, pa je Turska tražila tajm – aut. Izvanredan servis Rašićeve doneo je Srbiji vođstvo od 15:14, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju. Povela je Srbija sa 18:15, pa je Barbolini tražio i drugi trenerski tajm – aut. Povećavala je Srbija razliku i povela sa 21:16, pa 23:17, a na kraju je bilo 25:18 za vođstvo od 1:0 u setovima.
Turska je na početku drugog seta povela sa 7:2, odnosno 8:3 na prvom tehničkom odmoru. Turska je posle predaha, serijom 3:0 povećala prednost na 11:3, a Srbija odgovorila na isti način i smanjila na 11:6, pa 12:8, kada je Barbolini tražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Turska je sa dva vezana poena stigla do 14:8, odnosno 16:10 na drugom tehničkom tajm – autu. Ništa nije polazilo za rukom odobjkašicama Srbije, pa je Turska povela sa 18:10, kada je Terzić morao da zatraži tajm – aut. Vodila je u finišu Turska sa 21:14, pa 22:16, da bi set dobila sa 25:19 i izjednačila na 1:1 u setovima.
Povela je Srbija u trećem setu sa 3:1, pa 6:3, kada je Barbolini tražio prvi trenerski tajm – aut u trećem setu. Smanjila je Turska na 6:5, a Srbija sa dva uzastopna poena stigla do tri poena viška – 8:5. Povela je Srbija sa 9:5, pa 11:6, a Turska smanjila na 11:8. Na isti način je odgovorila Srbija i povela sa 13:8, pa je Barbolini i drugi put u trećem setu tražio 30 sekundi predaha. Srbija je osvojila i naredni poen i povela sa 14:8, a Turska smanjila na 14:11, kada je Terzić morao da traži predah. Srbija je prekinula seriju Turske i povela sa 15:11, odnosno 16:12 na drugom tehničkom odmoru. Vodila je Srbija sa 17:12, pa 18:13, da bi Turska smanjila na 18:15. Povela je Srbija sa 20:16, a Turska smanjila na 20:18, a Srbija ponovo stigla do četiri poena prednosti – 22:18. Uzvratile su Turkinje i smanjile na 22:20, pa je Terzić tražio drugi trenerski tajm – aut u trećem setu. Vodila je Srbija sa 23:20, pa 24:21, a zatim realizovala drugu set loptu za konačnih 25:22 i vođstvo od 2:1 u setovima.
Četvrti set je počeo izjednačenom igrom, da bi Turska povela sa 9:7, pa 15:11. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Tursku. Vodila je Turska sa 17:14, a Srbija smanjila na 17:16. Povela je Turska u finišu sa 20:17, pa 22:18, a set je dobila sa 25:20.
Srbija je povela sa 1:0, a Turska osvojila naredna tri poena i povela sa 3:1, pa je Terzić odmah morao da traži minut odmora. Posle predaha Turska je povela sa 4:1, pa 6:3 i 7:4, da bi Srbija smanjila na 7:6 i primorala Barbolinija da zatraži tajm – aut. Turska je prilikom promene strana vodila sa 8:6, pa je usledila igra poen za poen. Turska je posle 9:8 sa dva uzastopna poena stigla do 11:8, pa je Terzić tražio drugi tajm – aut u petom setu. Izvanredan je bio odgovor Srbije, koja je serijom 3:0 izjednačila na 11:11, pa je Turska tražila tajm – aut. Osvojila je Turska dva vezana poena i povela sa 13:11, pa zatim i sa 14:12. Pogrešile su Turkinje, a zatim je Malagurski izjednačila na 14:14 posle odličnog servisa Rašićeve. Posle još jedno dobrog servisa Rašićeve, Malagurski je iz trećeg pokušaja donela Srbiji prvu meč loptu – 15:14. Izjednačila je Turska, a posle greške Malagurski, Turkinje su stigle do treće meč lopte (16:15) koju su iskoristile za konačnih 17:15 i pobedu od 3:2.
Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Dominikanske Republike od 15,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

Povezana vest:  SENIORKE – 44. KUP SRBIJE – ČETVRTFINALE, POŠTAR 064 NA FINALNOM TURNIRU