Ceremony 35

Junorke Srbije prvakinje Balkana

Juniorke Srbije osvojile su prvo mesto i zlatnu medlalju na Balkanskom prvenstvu 2014, koje se večeras završava u Subotici. Srbija je večeras, u trećoj utakmici poslednjeg dana takmičenja, savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:14 i 28:26, posle 80 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Dudova šuma“ posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Vouter de Bar iz Holandije i Andrej Taran iz Moldavije.
Juniorke Srbije su bez poraza i sa samo dva izgubljena seta trijumfalno završile Balkansko prvenstvo u Subotici. U poslednjem meču savladana je Bugarska, a izabranice Marijane Boričić su bile dominantne, čak i u trećem setu, kada je Bugarska imala dve vezane, a ukupno tri set lopte. Baš tada je do izražaja došao kvalitet juniorki Srbije, koje su borbenošću uspele da okončaju meč maksimalnim rezultatom.
Posle izjednačene igre na početku seta, Srbija uspela da stekne čak 5 poena prednosti na drugom tehničkom tajm – autu, 16:11. Smanjila je Bugarska na 16:15, a Srbija potom povela sa 18:15. Bugarska je ponovo smanjila zaostatak na samo jedan poen, 18:17, zatim izjednačila na 19:19, a potom i povela sa 20:19, pa je Marijana Boričić tražila 30 sekundi odmora. Uspela je Srbija da preokrene rezultat i povede sa 22:21, pa je Petar Dočev tražio tajm – aut. As servis Bojane Milenković doneo je Srbiji dva poena viška, 23:21, a Maja Aleksić je povećala na 24:21. Iskoristila je Tijana Bošković drugu set loptu za konačnih 25:22 za vođstvo od 1:0 u setovima.
Srbija je odlično počela drugi set i povela sa 5:2, da bi Bugarke smanjile na 5:4, a Srbija stigla do četiri poena viška – 8:4. Povećavala je Srbija razliku i povela sa 12:6, a Bugarska smanjila na 13:9, da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:9 za Srbiju. Odličnom igrom izabranice Marijane Boričić povele su sa 18:9, pa 20:10, a set su završile sa 25:14 za prednost od 2:0 u setovima.
Na početku trećeg seta Srbija je povela sa 5:1, pa 9:4, a Bugarska smanjila zatim na 10:7, pa 11:10. Odgovor Srbije je bilo vođstvo od 14:11, ali su Bugarke uspele da izjednače na 14:14. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Bugarsku. Vodila je Bugarska sa 18:16 kada je Marijana Boričić tražila tajm – aut. Povela je Bugarska sa 19:16, pa 20:17, da bi Srbija smanjila na 20:19, pa je Dočev morao da traži tajm – aut. As servis Sare Lozo doneo je Srbiji izjednačenje na 20:20, da bi Bugarke, posle grešaka juniorki Srbije, povele sa 22:20, pa je zatražen i drugi trenerski tajm – aut za Srbiju u trećem setu. Održavala je Bugarska razliku i vodila sa 23:21, pa 24:22, da bi Boškovićeva iz trećeg puta smanjila na 24:23, a posle greške Bugarki usledilo je izjednačenje na 24:24. Nakon tajm – auta Dočeva, Bugarska je strigla do treće set lopte, ali je Srbija ponovo poravnala rezultat. Greška Bugarki donela je Srbiji prvu meč loptu (26:25), koju su Bugarke anulirale. Drugu meč loptu Srbiji donela je Boškovićeva, ali su Bugarke još jednom pogrešile, pa je Srbija dobila treći set sa 28:26, a meč sa 3:0 i time osvojila zlato na Balkanskom prvenstvu.

Povezana vest:  U finalu u Lajkovcu narednog vikenda Železničar i THY Istanbul iz Turske

JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014. – SUBOTICA, SRBIJA (5. – 9. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED:
UTORAK, 5. AVGUST:
RUMUNIJA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:8, 26:24, 25:15)
BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:16)
TURSKA – GRČKA 3:1 (25:12, 25:21, 23:25, 25:16)
SRBIJA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:19, 25:10, 25:11)
SREDA, 6. AVGUST:
SRBIJA – RUMUNIJA 3:0 (26:24, 25:10, 25:10)
BOSNA I HERCEGOVINA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:19, 25:19, 25:15)
TURSKA – BUGARSKA 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
GRČKA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:19, 25:20, 25:14)
ČETVRTAK, 7. AVGUST:
SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:22, 25:6, 25:17)
SRBIJA – GRČKA 3:0 (25:13, 25:19, 25:11)
BUGARSKA – GRČKA 3:1 (25:19, 25:17, 23:25, 25:19)
TURSKA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:10, 25:10, 25:11)
BUGARSKA – RUMUNIJA 3:0 (27:25, 25:15, 25:21)
PETAK, 8. AVGUST:
SRBIJA – TURSKA 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 28:26, 18:16)
GRČKA – RUMUNIJA 3:1 (31:29, 17:25, 25:23, 25:18)
BUGARSKA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:12, 25:23, 25:14)
RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)
SUBOTA, 9. AVGUST:
SRBIJA – BUGARSKA 3:0 (25:22, 25:14, 28:26)
TURSKA – RUMUNIJA 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)
GRČKA – BJR MAKEDONIJA 3:0 (25:20,25:12, 25:13)
TURSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 20,00

Povezana vest:  HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012, Kadeti na startu protiv Bosne i Hercegovine

3. RUMUNIJA

Povezana vest:  SENIORI – 47. KUP SRBIJE, Vojvodina NS Seme, domaćin Finalnog turnira, u polufinalu protiv Partizana Termoelektra – Mladi radnik protiv Ribnice